JAK  USUNĄĆ  STARĄ  FARBĘ  Z  BALUSTRADY, POWIERZCHNI  METALOWYCH  ?

 

Gdy potrzebujesz pomocy w kwestii problemów i zmagań w domu, w zakładzie czy na budowie, zwykle pierwszym Twoim doradcą jest Internet. Ja także tak mam. Szukamy w tej wielkiej wirtualnej wyszukiwarce różnych rozwiązań na problemy prywatne i zawodowe.

Gdy sam szukałem odpowiedzi na moje pytanie o skuteczne i nietoksyczne usuwanie farby z metalu, brak kompetentnej odpowiedzi oraz niektóre, zupełnie nietrafione internetowe pomysły, które udało mi się odkryć;),  a także moje doświadczenie zawodowe, które zdobyłem w ostatnich latach pracy, zainspirowały mnie, aby napisać własny artykuł na ten temat.

Mam nadzieję, że mój artykuł okaże się dla Ciebie pomocny. Polecam go zarówno osobom, które pragną usunąć starą farbę tylko z balustrady balonowej, lub roweru i przy tym nie udusić się spalinami opalarkiJ. Jak i osobom, które prace usuwania starych warstw farb wykonują zawodowo, na dużych powierzchniach metalowych, takich jak schody, kontenery, garaże, mosty i balustrady.

 

Ale do rzeczy. Przeszukując Internet w tym temacie, możecie się natknąć na różne metody usuwania farb. Można daną powierzchnie piaskować, sodować lub stosować chemiczne środki.

Na jednym z forów spotkałem taką odpowiedź „pewnego eksperta”:

Odpowiedź eksperta: Przy odnawianiu balustrady balkonu, starą farbę do metalu najłatwiej będzie usunąć metodą opalania za pomocą opalarki elektrycznej lub palnika gazowego.

Całe szczęście, że Ów Ekspert dodał:

Przy tej czynność niestety wydziela się duża ilość szkodliwego dymu, trzeba więc zadbać o ochronę dróg oddechowych. Możliwe jest też usunięcie powłok malarskich metodą piaskowania, ale ten zabieg należy zlecić wyspecjalizowanej firmie.

 

Na szczęście jeśli nie jesteście posiadaczami opalarki, albo piaskarki wraz z toną piasku. Albo po prostu nie lubicie wdychać zapachu rozgrzanej opalarką starej farby, lub dusić się piaskiem, to są inne, dużo lepsze i szybsze rozwiązania, zarówno dla Was jak i środowiska, w którym przyjdzie Wam pracować (i nie myślę tu  tylko o Waszych sąsiadach).

Metoda, którą sam stosuję w mojej firmie, a także w pracach domowych jest szybka, skuteczna i całkowicie bezpieczna dla zdrowia Waszego i Waszych najbliższych lub pracowników. Jest to metoda łagodna dla oczyszczanej powierzchni i nietoksyczna, oraz całkowicie nieszkodliwa dla środowiska. Dodatkowo nie wymaga od Was posiadania żadnego dodatkowego sprzętu, jak choćby piaskarka czy opalarka.

System usuwania farby PARUS to nowoczesna technologia usuwania farb, posiadająca (TRWF) Technologia Rozrywania Wiązań Farby Stosowana jest powszechnie na całym świecie w budownictwie, lotnictwie, wojsku, przemyśle a teraz dostępna jest na polskim rynku także dla firm i osób prywatnych

System usuwania farb Parus to linia 3 produktów Parus1, Parus2 oraz wspominany dziś Parus3 jak również będziemy system ten budować o dodatkowe produkty jak np. specjalne głowice czyszczące…

       Parus3 tak nazywa się nowoczesny środek, produkowany na bazie wody (jeden z trzech dostępnych środków w serii PARUS), który najlepiej rozpuszcza farbę z powierzchni metalowych ale i nie tylko

Parus3 jest:

prawie bezwonny,

niepalny,

nietoksyczny,

szybki w działaniu, w jednej aplikacji usuwa kilka warstw farby

nie niszczy podłoża,

jest obojętny dla powierzchni oczyszczanej,

nie wymaga neutralizacji powierzchni metalowych ani podłoża, jak w przypadku innych środków chemicznych przed malowaniem, jeżeli powierzchnia była zmyta samą wodą

Wystarczy pędzel, opakowanie PARUS-a i dwie ręce. Środek jest łatwy w użyciu zarówno dla Profesjonalisty jak i Amatora.

Jeśli chciałbyś przetestować skuteczność produktu Parus3, zapraszam Cię do kontaktu.

Jeżeli chcesz zlecić czyszczenie, usuwanie farby wejdź na www.sijet.pl i dowiedz się w czym możemy Ci pomóc !

Marek Sikora


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *